Sistem Dosyasıyla Birleşen Virüs Nasıl Temizlenir? (1 Viewer)

ROWDY

Kartallar Yalnız Uçar. 🦅🚬
Credits
0
Rating - 0%
Sistem dosyalarıyla birleşen virüslerin kaldırılması imkansızdır peki ne yapmalıyız?
Öncelikle Bu Yayılma Özelliğine Sahip Solucan Virüslerinin Bilgisayarınızda Yer Edindiğini Nasıl Anlayabilirsiniz? :
Bilgisayarınızı komple Malwarebytes Anti-Malware ile taratın. "neshta" / "worm" tagı geçen virüsler görürseniz hepsini silin ama eğer ki "svchost.exe" / "explorer.exe" gibi sistem dosyalarına yayılmış ise o sistemi temizlemek için aşağıdaki adımları uygulamanız şart.

View hidden content is available for registered users!

1-Baştan bir işletim sistemi indirip USB / DVD ye yazdırın. Bilgisayar'ı sıfırlayarak sistem dosyasıyla birleşmiş bir virüs kaldırılamaz. Baştan format atmak şarttır.
2-Dosyalarınızı yedeklemeyin. Sistem dosyanıza yayılan bir virüs mutlaka kişisel dosyalarınıza da yayılır. Bu konuda acımasız olun. Ben 800 GB'lık dosyalarıma veda ettim.
3-Harddisk / Usb'lerinizi biçimlendirip çıkarın ve format atana kadar kullanmayın.

Teşekkür Atmayı Unutmayın!

Credits
0
Rating - 0%
Sistem dosyalarıyla birleşen virüslerin kaldırılması imkansızdır peki ne yapmalıyız?
Öncelikle Bu Yayılma Özelliğine Sahip Solucan Virüslerinin Bilgisayarınızda Yer Edindiğini Nasıl Anlayabilirsiniz? :
Bilgisayarınızı komple Malwarebytes Anti-Malware ile taratın. "neshta" / "worm" tagı geçen virüsler görürseniz hepsini silin ama eğer ki "svchost.exe" / "explorer.exe" gibi sistem dosyalarına yayılmış ise o sistemi temizlemek için aşağıdaki adımları uygulamanız şart.

[Gizli içerik]

bakam

Credits
442
Rating - 0%

[Gizli içerik]

Users who are viewing this thread